כמעט כל התחבורה הציבורית בנאפולי עוברת דרך תחנת הרכבת המרכזית. נשאר רק להבין שתחנת גריבלדי היא אותו הדבר, אבל לא אותו הדבר, ופיצחתם את השיטה.

תחנת הרכבת המרכזית – צ'נטרלה Centrale, רכבות מכל איטליה (מרומא למשל) מגיעות לכאן, גם האוטובוס משדה התעופה עוצר ממש ממול הכניסה. ממתחת לה וחלק מאותו הקומפלקס, נמצאת תחנת גריבלדי, שמשרתת את המטרו – על מנת להגיע למרכז העיר נאפולי, וגם את הוזוביאנה – קו רכבות באזור נאפולי והמפרץ המופרד ממערכת הרכבות הארצית של איטליה.

משדה התעופה

להגיע לנאפולי – כתבתי כאן.

לסורנטו – עם מונית, או עם אוטובוס, או להגיע לתחנת הרכבת של נאפולי ולקחת את הוזוביאנה.

אזור המפרץ – איך להגיע ממקום למקום

יש רכבת אבל לא קוראים לה רכבת, קוראים לה צ'רקום-וזוביאנה (Circumvesuviana), או וזוביאנה בקיצור, זו מסילת רכבת המופרדת מרשת המסילות הארצית של איטליה. בתור תיירים, אתם כנראה תצטרכו להשתמש רק בקו בין נאפולי וסורנטו, הוא משרת את נאפולי, הרקולנום, פומפיי, סורנטו ועוד המון תחנות בדרך. זו דרך זולה נוחה ויעילה לזוז בין היעדים הללו. בנאפולי הכי נוח לעלות על הרכבת בתחנת גריבלדי, לוח זמנים של הוזוביאנה.

אפשר גם לנוע עם מעבורת, קצת יותר יקר, אבל לסורנטו, כנראה נוח ומהיר יותר. לוח זמנים של מעבורות.

וזוביאנה – שימושית ביותר

דרך אמאלפי – פוזיטנו, אמאלפי ושאר הכפרים לאורך הדרך

כפרי דרך אמאלפי קצת רחוקים בתחבורה ציבורית מנאפולי, אבל אפשרי לעשות אותם כיום טיול וביחס למחיר – בהחלט שווה. על מנת להגיע לדרך אמלפי יש צורך להגיע או לסורנטו (עם הוזוביאנה או עם מעבורת), או לסלרנו (עם רכבת רגילה). משם אפשר לקחת אוטובוס שעוצר בכל אחד מהכפרים לאורך דרך אמאלפי, הכפרים המרכזיים הם פוזיטנו (Positano) ואמאלפי (Amalfi), לרוב עושים את המסלול מכיוון סורנטו עד אמאלפי וחזרה.

לוח זמנים לאוטובוס בדרך אמאלפי.

אפשר גם להגיע מנאפולי לאמאלפי באוטובוס, עוד מידע.

איים – קאפרי, פרוצ'ידה ואיסקיה

עם מעבורת כמובן. בגדול, אי אפשר לקחת רכב על המעבורות וגם אין צורך להתנייד עם רכב באיים האלו. מעבורות יוצאות מנאפולי, סורנטו ועוד מקומות. אפשר למצוא לוחות זמנים כאן. אם אתם בנאפולי אפשר לקנות כרטיסים בנמל, שנמצא ליד כיכר מוניצ'יפיו Monicipio (ותחנת המטרו עם אותו השם), בקיץ כדאי לקנות כרטיס מראש.

קאפרי, שעה מנאפולי, עשרים דקות מסורנטו במעבורת

בתוך נאפולי

קו 1 של המטרו

בגדול, זהו הקו הכי שימושי. מעבר לכך שהתחנות שלו יפות ומקושטות, מחבר כמעט את כל המוקדים המרכזיים מבחינת תיירות ומשמש כדרך הנוחה ביותר להגיע לתחנת גריבלדי. תחנות חשובות אחרות – Museo (המוזיאון הארכאולוגי), Dante (כיכר מרכזית וכניסה לעיר העתיקה), Toledo (רחוב הקניות המרכזי, אתרים מרכזיים שונים, הרובע הספרדי), Municipio (קסטל נואובו, הנמל).

פוניקולרה

(כמו הכרמלית בחיפה) פוניקולרה הוא כלי תחבורה פחות מוכר בארץ, זה כמו רכבת, רק שהוא עולה ויורד על אותו מסלול, עם מספר תחנות מצומצם. בנאפולי יש מספר פוניקולרה שונים, השימוש העיקרי הוא להגיע לרובע וומרו Vomero על הגיבעה בו נמצאת קסטל סנט'אלמו ומנזר סן מרטינו. התחנה הכי מרכזית ונגישה לרוב המטיילים, על מנת להגיע לטירה היא תחנת צ'נטרלה Centrale הנמצאת ממש על ויה טולדו, כדי להגיע לטירה ולמנזר, יורדים בתחנה האחרונה.

פוניקולרה – כרמלית בעברית

קו 2 של המטרו

בתור תיירים כמעט ולא תשתמשו בו, אלא אם כן אתם משתכנים מחוץ למרכז או רוצים להגיע לאצטדיון (תחנת Campi Flegrei). תחנות מרכזיות – גריבלדי, Cavour (העיר העתיקה, מוזיאון הארכאולוגיה), Montesanto (מרכז העיר).

אוטובוסים

כמעט ולא תצטרכו להשתמש באוטובוס, מקומות שכן צריך להגיע אליהם עם אוטובוס – מוזיאון קאפודימונטה, הקטקומבות ושכונת פוזיליפו.

Comments are closed.