פשוט – טירה בצורת ביצה תקרא טירת הביצה (Castel dell’ovo), לא?

הנאפוליטנים אוהבים אגדות – האגדה מספרת שורגיליוס (שחי בעיר, אהב אותה וגם קבור בה) בנה את הטירה בן לילה וטמן ביסודות הטירה ביצה מכושפת, אם הביצה תישבר, הטירה תקרוס וסדרת אסונות תבוא על נאפולי – ולכן טירת הביצה.

הטירה שוכנת על מה שהיה פעם אי והיום הוא חצי אי המחובר ליבשה בגשר. המיקום של הטירה מאפשר תצפית מכיוון הים על העיר ועל מפרץ נאפולי.

זהו מבנה הביצורים העתיק בעיר, האי עליו שוכנת הטירה, היה מקום ההתיישבות הראשוני באזור של היוונים, ממנו צמחה והתפתחה העיר פרטנופה (Partenope), שהפכה עם השנים לנאפולי.

אחרי שנכנסתי לטירה דרך השער הגדול, היתה לי הרגשה לרגע של הליכה באחד הכפרים ההרריים באזור – רחוב, מדרגות, כנסייה קטנה, סמטאות, אבל ברקע תמיד נוף נהדר לים, מכל פינה וחלון משקיפים על הים ועל העיר. בסוף "הרחוב" מגיעים לנקודת התצפית הגבוהה ביותר, אפשר לראות את הנמל, המפרץ ושכונת פוזיליפו (Posillipo) היפה מחוץ למרכז העיר.

המלונות הנמצאים ממול על קו הים הם היקרים והמפורסמים ביותר בנאפולי. אולי תזהו אותם מהסדרה "הסופרנוס" (עונה שנייה, פרק 4 – Commendatori). החבר'ה מגיעים מארה"ב לנאפולי, בה נמצאים השורשים המשפחתיים של ארגון הפשע שלהם. הם מתאכסנים במלון אקסלסיור (הימני ביותר בתצפית מהטירה – Excelsior) פולי מתרגש ומקווה להתחבר לשורשים, כריסטופר מקווה לעלות להר וזוב האצילי וטוני בא לעשות עסקים. חוץ מטוני, אף אחד לא הצליח להגשים את החלומות, בעיני אחד הפרקים המצחיקים בסדרה.

הכניסה לטירה אינה עולה כסף, אך היא נסגרת לביקור בשעות החשכה. לעיתים קרובות יש תצוגות אומנות מתחלפות בחדרים שונים בטירה. הביקור בה משתלב נהדר עם טיול הליכה רגוע לפנות ערב לאורך קו המים של נאפולי.

Comments are closed.