אחד השיאים של הביקור בנאפולי – הפיצה, הכי טובה בעולם! אפשר לבלות כאן כמה ימים טובים רק בטעימה של פיצות במקומות שונים. קשה מאוד למצוא פיצה גרועה בנאפולי, הסטנדרט מאוד גבוה, והפיצה היא חלק מהתרבות של התושבים.

הצעת הגשה, מומלץ עם כוס בירה מהחבית

בנאפולי הפיצה דקה מאוד, זה הקטע שלהם והם גאים בו, בסופו של דבר, הם המציאו את הפיצה וכל השאר זה רק חיקויים. לרוב התפריט של הפיצה מחולק לפיצה אדומה (רוסה – עם רוטב עגבניות) ולבנה (ביאנקה – ללא רוטב עגבניות). רובנו מכירים מהארץ רק את הגרסה של הפיצה האדומה, אישית לאחר שניסיתי הרבה פיצות, אני חסיד של הלבנה, רק לעיתים כשבא לי לגוון ולהיזכר בטעם שליווה את נעורי, אני מזמין פיצה עם רוטב עגבניות.

כמעט כל מסעדת פיצה שתכנסו אליה תגיש לכם פיצה מעולה, יש מספר מקומות שמפורסמים בכל העולם ומושכים אליהם יותר תשומת לב, שווה לתת ביקור בשביל החוויה וההתנסות.

דה מיקלה – אחת הותיקות והמפורסמות, קיבל פרסום בלתי נדלה כאשר בסרט לאכול, להתפלל, לאהוב, ג'וליה רוברטס אוכלת פיצה במסעדה הזו ממש. כל התפריט מורכב משני סוגי פיצה בלבד – מרגריטה ומרינארה (לשומרי כשרות – המטבח הוא צמחוני) לרוב יש תור המתנה של לפחות שעה, לכן כדאי לבוא לא בדיוק בשעות השיא.

כתובת: L'Antica Pizzeria da Michele – Via Cesare Sersale, 1

דה מיקלה, ג'וליה רוברטס התענגה וגם אני

סורבילו – הפיצרייה המפורסמת בעולם כנראה, לפחות לפי התורים, הפיצה מעולה. הסניף המקורי במרכז ההיסטורי, יש גם אחד לאורך הים על יד הקסטל דל'אובו.

כתובת: Gino e Toto Sorbillo – Via dei Tribunali, 32

די מטאו – זו הפיצרייה הראשונה שאכלתי בה בנאפולי, היא המקום שהמשפחה של אישתי תמיד הלכו אליו. ב – 1994 ביל קלינטון ביקר בעיר, ונכנס לאכול "פיצה בארנק" (פיצה פורטופוליו – פיצה מקופלת, לרוב, כדי לאכול תוך כדי הליכה), יש תמונות של הרגע על התפריט. המקום הוא גם פריג'יטריה – מוכר מטוגנים שונים, יש תור ארוך של תלמידים בכניסה, אבל רובם לא נכנסים לשבת לאכול פיצה אלא לוקחים איזה מטוגן לדרך.

כתובת: Di Matteo – Via dei Tribunali, 94

אי דֶקומני – פיצרייה קטנה יחסית, הפיצה מעולה, נמצאת במרכז ההיסטורי.

כתובת: Pizzeria I Decumani – Via dei Tribunali, 58

פיצה מרגריטה – אדום, לבן ירוק צבעי דגל איטליה המאוחדת

בראנדי – לפי האגדה, זה המקום שבו הומצאה הפיצה מרגריטה (רוטב עגבניות, מוצרלה ובזיליקום). פיצרייה קצת יותר אלגנטית, אבל כרגיל באזור גם טעימה.

כתובת: ½ ,Pizzeria Brandi – Salita S. Anna di Palazzo

פיצריית פורט אלבה – כנראה הפיצרייה העתיקה בעולם. על אבן הראשה כתוב 1738 אך הפיצרייה עצמה פעילה מ – 1830. הפיצרייה קטנה יחסית עם מקום ישיבה בחוץ מתחת לשער פורט אלבה.

כתובת: Pizzeria Anticha Port’Alba Via Port'Alba, 18

Comments are closed.