מתכננים טיול ברוטב נפוליטנה? על קצה המזלג, אלה הם האתרים המרכזיים שבהם מומלץ לבקר:

נאפולי– ״לראות את נאפולי ולמות״. טיול בבירת המחוז הציורית הוא רצף חוויות מסחרר. תנו לעצמכם לפחות יום אחד לראות ולגרגר את העיר. אם אתם מהתיירים המעמיקים, תוכלו לחקור את המוזיאונים והטירות המקומיים, המצויים בנאפולי במגוון שיכול למלא בקלות גם שלושה ימים מלאים.

הסיור הרגלי שאני מציע "נאפולי, מטרופולין ענק שהוא כפר קטן", מאפשר לבקר בכל האתרים המרכזיים של העיר, ולחוות את האווירה המיוחדת השוררת ברחובות.

מעבר לאוצרות העיר עצמה, נאפולי היא גם בסיס נוח מאוד לביקורי יום באתרים רבים הנמצאים בקרבת מקום, ביניהם פומפיי, הר הגעש וזוב,הרקולנאום, קזרטה, האי קאפרי ואיי המפרץ האחרים.

פומפיי–עיר רומאית שנחרבה בשנת 79 לספירה בהתפרצות הר הגעש וזוב. אני מאוהב בפומפיי, אתר ארכיאולוגי גדול שמרגש אותי בכל פעם בה אני פוסע ברחובותיו השוממים, הספוגים באווירת האימפריה העתיקה. שריינו לפחות חצי יום עבור החוויה יוצאת הדופן הזו (מומלץ יותר!) – יש המון מה לראות! נסיעה ברכבת בין נאפולי לאתר אורכת כחמישים דקות בלבד, והרכבות יוצאות בתדירות גבוהה, כךשאין צורך למהר.

הרקולנאום–עיר זו חלקה גורל זהה לזה של פומפיי כאשר נחרבה באותה התפרצות געשית קטלנית, אך מיקומה ביחס להר הווזוב גרם לכך שבניגוד לפומפיי היא כוסתה בלבה, ולא בעפר געשי. כתוצאה מכך המבנים בהרקולנאום השתמרו טוב יותר מאלו של חברתה. יחד עם זאת, מדובר בעיר קטנה יותר, אשר ארכיאולוגית נחשף ממנה הרבה פחות ביחס לפומפיי. בביקור בן שבוע באזור, בחרו באחת משתי הערים החרבות; על השנייה ניתן לוותר. לביקור בהרקולנאום הקצו כשעתיים. ניתןלהגיע אליה בקלות ברכבת מנאפולי, בנסיעה בת חצי שעה.

הר הגעש וזוב– הר געש פעיל החולש על מפרץ נאפולי. מתי יתפרץ? מתי יפלוט חרונו אל שמי המחוז הפסטורלי? אין ספק שנוכחותו מוסיפה לנוף העיר דרמטיות ומתח… ההר הוא פארק לאומי אשר ניתן להגיע אליו ברכב או באוטובוס, עד לתחילת מסלול ההליכה המוביל אל הלוע. המסלול הרגלי הוא מעגלי והטיפוס בו נמשך בין שעה לשעתיים.

האי קאפרי–מהאיים היפים והמפורסמים בעולם, הנחשב לאתר נופש יוקרתי עוד מתקופת הרומאים. קאפרי הוא אי עוצר נשימה,המשופע באתרים מעניינים שכדאי מאוד לכלול אותם במסלול הטיול. באמצעות מעבורת היוצאת מנמל נאפולי ניתן לפקוד את האי ליום סיור בלתי נשכח. אם חשקה נפשכם ביותר, מומלץ מאוד לבלות לילה באי, על אף שהוא מתויר מאוד ויקר מאוד.

שני איים נוספים מאיי מפרץ נאפולי המושכים אליהם מבקרים הם איסקיה ופרוצ׳ידה. איסקיה גדול יותר מקאפרי, חופיו נהדרים והוא פופולרי כיעד לתיירות ספא בזכות המעיינות החמים המצויים בו. כיף במיוחד לטייל באיסקיה רכובים על גבי קטנוע שכור. פרוצ'ידה הוא אי קטן יחסית, ובו כפר דייגים יפה. חובבי קולנוע? פה צולם הסרט ״הדוור״.

קזרטה– עיירה צפונית לנאפולי, שהאטרקציה העיקרית בה היא ארמון קזרטה–מתחם הכולל את ארמון האצולה הבורבונית של נאפולי וגנים מרשימים ביותר. ממוקם כחמישים דקות נסיעה ברכבת מנאפולי.

חצי האי סורנטו – החוף האמאלפיטאני ואמאלפי -מצוקי הרים, ים וכפרים ציוריים -הדרך הנמתחת לאורך החוף האמלפיטאני נחשבת בעיני רבים לאחת היפות בעולם, ובצדק: כביש קטן ופתלתל לאורך הים, העובר בין כפרים עתיקים, הנראים כאילו הם תלויים על המצוקים. חצי האי סורנטו נמצא דרומית לנאפולי, כאשר לעיירה המקסימה סורנטו ניתן להגיע בקלות ברכבת. שיאו של הביקור באזור שייך לרצועת החוף הדרומית–החוף האמלפיטאני. העיירה המרכזית בחוף זה היא אמאלפי, ובה קתדרלה יפה ומרשימה. ניתן לבקר באזור במסגרת טיול יום מנאפולי, אך מכיוון שיום זה יהיה רווי בנסיעות בדרכים, עדיף לשכור רכב. אני ממליץ להקדיש לאזור יומיים-שלושה לפחות, עם רכב שכור או באמצעות תחבורה ציבורית, ולישון בכפרים לאורך רצועת הים. מערכת אוטובוסים טובה מחברת בין הכפרים בחצי האי, וישנם קישורים טובים ברכבת מנאפולי לסורנטו ולסלרנו, העיירות המרכזיות המשמשות ראש גשר לביקור ברצועת החוף. הזמן הטוב ביותר לביקור באזור הוא באמצע השבוע או מחוץ לעונה.

קישור לגוגל מפות בו מופיעים האתרים המוזכרים בפוסט.

Comments are closed.