בעיר עם עבר של 3,000 שנה, לא מפתיע שמתחת לכל אבן שתהפכו תגלו היסטוריה.

בלב המרכז ההיסטורי של נאפולי, במקום בו בעבר שכנה הכיכר המרכזית של העיר היוונית נֶאָפוליס, נמצא אתר תת קרקעי מיוחד, הכניסה אליו כוללת ירידה (וכדי לחזור – עליה) של מעל מאה מדרגות.

הרבה מדרגות, אבל בהחלט שווה

המדרגות מובילות למערכת מים מסועפת של תעלות ואולמות שבעבר היו מקור המים של העיר, המבוך נראה אין סופי, גודל והיקף העבודה מרשימים ביותר. התעלות מוארות ונוחות להליכה, כך שניתן להנות בנוחות מפרוייקט הבנייה העתיק והרחב הזה. יש חלק אחד, שאין חובה לעבור בו למי שאינו חפץ בכך, צר מאוד, בו ממש הולכים בחושך בשורה עם מנורה אישית, חוויה נהדרת, בעיקר לילדים. איפה שהוא בעברי הדרכתי קבוצות בפארק אלונה הנהדר על יד מושב עמיקם, המקום והחוויה דומים, כאן אם זאת, לא הולכים במים ולא נרטבים.

חוויה חושית מלאה

הביקור במקום משלב לא רק היסטוריה עתיקה, אלא גם היסטוריה מאוחרת יותר וסיפורה של נאפולי במלחמת העולם השנייה. נאפולי היא העיר האיטלקית שהופצצה הכי הרבה במלחמת העולם השנייה, על ידי בעלות הברית, כחלק מהנסיון לחדור ליבשת אירופה דרך איטליה, עוד לפני הפלישה המפורסמת לצרפת. הנאפוליטנים יצרו קהילות שלמות בתוך המחילות התת קרקעיות האלו ששימשו כמקלטי הגנה מפני ההפגזות. בביקור במקום ניתן לראות שרידים של החיים שהתקיימו מתחת לאדמה.

מערכת מחילות אינסופית

לאחר שתצאו לאוויר שוב, שמחים על אור השמש, מדריכי האתר ייקחו אתכם לסיבוב בסמטאות העיר העתיקה ויראו לכם הפתעות נוספות שמסתתרות מאחורי כל דלת (או מתחת לכל מיטה במקרה הזה) בעיר הנפלאה נאפולי, שאוצרותיה חבויים.

פרקטי –

האתר מנוהל על ידי עמותה פרטית, הביקור נמשך כשעה פלוס ונעשה על ידי מדריך של העמותה. האתר מאוד מתאים לביקור לילדים, זוהיא חוויה חושית מלאה.

קישור לאתר העמותה. על פי המידע באתר, פתוח כל יום, כל השנה. סיורים באנגלית מתקיימים בשעות 10:00, 12:00, 14:00, 16:00, 18:00.

קישור בגוגל מפות, פיאצה סאן גאיטאנו.

יש מספר אתרים בנאפולי שיכולים להקרא "נאפולי התת קרקעית" הפוסט הזה הוא על אחד מהם, כנראה הכי מפורסם והכי אהוב – Napoli Sotterranea – נאפולי סוטֶראנֶאָה. האתרים האחרים שיכולים להקרא נאפולי מתחת לקרקע הם Napoli Sotterrata, Galleria Borbonica, Catacombs of San Gennaro כל אחד מהם מיוחד ושווה ביקור, אתייחס אליהם בפוסטים עתידיים.

Comments are closed.