נאפולי היא המקור של כמה מאפים מיוחדים וטעימים ביותר, כדאי לטעום:

פרולה מימין, ריצ'ה משמאל

ספולייאטלה ריצ'ה, (בנאפולי – שפולייאטלה) Sfogliatella Riccia – המאפה הכי מזוהה עם נאפולי, בצק עלים בצורת צדפה ממולא בריקוטה. טעים מאוד!!! יש כל מיני וריאציות על המילוי במקומות שונים, בתוספת קינמון או סוכריות הדרים, הכי חשוב – לאכול טרי וחם.

ספולייאטלה פרולה, Sfogliatella Frolla – אחותה של הריצ'ה, אותו מילוי, אבל עשוייה מבצק פריך, לרוב בצורת עיגול. עדיין לא החלטתי אילו מהשתיים אני אוהב יותר.

נהיגה ובאבא לא הולכים ביחד

באבא, Babà – מקורה במזרח אירופה, נדדה לצרפת שם קיבלה את צורתה הנוכחית ואומצה על ידי הנאפוליטנים כבת אהובה. עוגת שמרים ספוגה ברום אלכוהולי ורוטב סוכר, טעים מאוד! לעיתים קרובות אפשר לבחור בתוספות מילוי כמו קצפת, קרם, פירות, שוקולד או כל מיני שילובים מקוריים אחרים.

צפולה די סאן ג'וזפה, Zeppole di San Giuseppe – משוייך לחג הקדוש סאן ג'וזפה במאי, בצק רבוך בצורת טבעת, שתי וריאציות הכנה – מטוגן או אפוי, בתוספת קרם לימון וכתר דובדבני אמרנה.

פסטיירה, Pastiera – באופן מסורתי מאפה של חג הפסחא, בצק פריך במילוי תערובת סולת, ריקוטה, ביצים וניחוח הדרים. מעולה!

קנולו, Cannolo (ברבים – קנולי) – מוכר וידוע גם בארץ, מקורו בסיציליה, אך הודות לגלובליזציה נפוץ מאוד גם בנאפולי. גליל בצק (עם יין אדום) מטוגן וממולא בריקוטה מתוקה. לרוב יהיה אפשר לבחור עם תוספות שונות – דובדבנים, פיסטוק, שוקולד ועוד.

גראפה נאפוליטנה, Graffa Napoletana – סוג של סופגנייה רק עם חור באמצע וציפוי סוכר, לא אבקת סוכר כמו אצלנו. טעים, אבל לי חסר המילוי של של הריבה כמו בסופגנייה.

קורנטו, Cornetto – זה לא טילון של שטראוס, זה המקבילה האיטלקית לקרואסון הצרפתי עם קצת פחות חמאה. ארוחת הבוקר האולטימטיבית של האיטלקים. אפשר למצוא במילוי קרם, נוטלה, ריבה (לרוב ריבת משמש) ועוד. אישתי האהובה הכי אוהבת עם קרם, אני גם, אבל לפעמים אני מבקש עם נוטלה.

Comments are closed.