ברוכים הבאים לנאפולי – Benvenuti a Napoli

נאפולי מתנהלת באיטיות, נמל התעופה שלה עדיין אינו מחובר באופן יעיל למרכז העיר, הדרך המומלצת לדעתי היא מונית, הנסיעה אינה יקרה מידי, וזמן הנסיעה משדה התעופה למרכז העיר הוא פחות מחצי שעה.

מונית – הדרך הנוחה

מוניות חונות מיד מחוץ ליציאה מן השדה, אני תמיד רואה תור של מוניות שמחכה לנוסעים. עלות מונית מהשדה תעופה למרכז העיר היא בערך 20/30 אירו, יש תוספת תשלום בימי ראשון, חופשות, לילה, וכן על מזוודות (בערך 2 אירו על מזוודה גדולה).

יש שתי אפשרויות תימחור נסיעה במונית בנאפולי– תעריף קבוע מראש, או לפי מונה. יש לציין בתחילת הנסיעה באיזה אופן מעוניינים לשלם, לרוב הם יוצאים דומים. מכיוון שאתם חסרי ידע לגבי הדרכים, מומלץ לסכם על התעריף הקבוע מראש ( Tariffe predeterminate – טָאריפֶה פְרֶהדֶטֶרְמינָאטֶה). מאחורי המושב של הנהג במונית צריכה להופיעה הטבלה עם המחירים הקבועים, כמו כן ניתן להוריד את טבלת המחירים המעודכנת כאן (קובץ ה- PDF מתחת לתמונה המאויירת).

אוטובוס – הדרך הזולה

אוטובוס שאטל הנקרא אליבוס (Alibus), מחבר בין שדה התעופה למרכז העיר והנמל, מחיר נסיעה הוא כ – 4 אירו, לוח זמנים ניתן להוריד כאן (גם באנגלית). לאוטובוס שתי תחנות בעיר-

  • תחנת הרכבת נאפולי צ'נטרלה (Napoli Centrale) – תחנת הרכבת המרכזית של העיר, שם אפשר גם להתחבר לרכבת התחתית (תחנת גריבלדי – Garibaldi), לרכבת המפרץ של נאפולי (CircumVesuviana) או לרשת האטובוסים העירוניים.
  • הנמל – מולו אנג'ויינו (Molo Angioino), רלוונטי בעיקר למי שמתכוון לקחת מעבורת, אבל הנמל גם נמצא לא רחוק מידי מאזורים מרכזיים בעיר כמו כיכר העירייה (Piazza Municipio).

רכב שכור – להרפתקנים

אני לא ממליץ לנהוג בנאפולי עם רכב, זו עיר עמוסה, מרכז העיר הוא רשת של רחובות קטנים, צפופים וחד סטריים, בנוסף על הכל הנאפוליטנים בעלי תרבות נהיגה גרועה. אם בכל זאת הגעתם לעיר עם רכב שכור (אפשר לנהוג בנאפולי, פשוט לא נוח), כדאי למצוא מקום לינה עם חנייה בו ניתן להשאיר את הרכב לזמן הביקור. רוב החניונים בנאפולי מבקשים שתשאירו את המפתחות של הרכב איתם, מכיוון שלרוב הם מחנים יותר רכבים ממספר מקומות החנייה ויוצרים מן טטריס של מכוניות אותן הם מזיזים על מנת לשחרר רכב או להחנות רכב.

אם מצאתם חברת הסעה טובה וזולה להגיע איתה למרכז העיר, שתפו בתגובות שאחרים יוכלו להנות ממנה.

Comments are closed.